Savaitgalis Nidoje – 5 patarimai turiningam poilsiui

Savaitgalis Nidoje – 5 patarimai turiningam poilsiui

Už lango vis šilčiau ir skaisčiau šviečianti saulė ragina galvoti apie atostogų sezoną.  Nespėsime nei mirktelti ir jis tuoj ateis. Daugelis lietuvių mėgsta aplankyti svečias šalis, keliauti po pasaulį, pažinti įvairias kultūras.

Tačiau nemažai yra ir tokių, kurie turi kasmetinę tradiciją aplankyti mūsų šalies perliuką – Kuršių Neriją ir jos širdies miestą Nidą. Savaitgalis Nidoje yra vienas iš nuostabiausių ir smagiausių kiekvienos vasaros ritualų.

Ritualai, žinoma, yra smagu, tačiau  norisi ir įvairovės. Taigi pateikiame jums penkis patarimus, kaip kūrybingai praleisti savaitgalį Nidoje, kaip paįvairinti ramų poilsį Nidoje ir kartu pailsėti.

savaitgalis nidoje

Kelionė dviračiais po Kuršių Neriją. Visas maršruto ilgis yra apie 50 km, tad pirmiausia turėtumėte nusiteikti, kad tokiai kelionei prireiks visos dienos.  Numatoma kelionės trukmė – apie 10 val., į šį laiką įskaičiuoti ir sustojimai atsipūsti. Pasirūpinkite užkandžiais, vandeniu ir kitomis žygiui būtinomis priemonėmis.Iš pirmo žvilgsnio 50 km atrodo gana didelis atstumas, tačiau pamatyti vaizdai atsveria kelionėje patirtus nepatogumus. Jei pradžiai neįsiryžtate keliauti tokiu ilgu maršrutu, pasirinkite trumpesnį. Pasirinkus kelionę dviračiais po Kuršių neriją, poilsis Nidoje bus turiningesnis, nei gulinėjimas prie jūros.

Aplankykite Švyturį Nidoje. Ant Urbo kalno stovi Nidos švyturys – 29,3 metro aukščio gelžbetonio bokštas, kurio link veda akmenimis grįstas takas iš 200 pakopų, kurias klojo prancūzų kariai, patekę į vokiečių nelaisvę (XIX a.).Šiandien raudonai baltas Nidos Švyturys laikomas ne tik Nidos simboliu, bet ir navigacijos ženklu. Švyturys nuolat siunčia baltos šviesos signalus, kuriuos galima matyti jūroje net už 41 kilometro. Švyturį rekomenduojame aplankyti tiek dieną, tiek sutemus. Ir pamatysite koks nuostabus vaizdas kaskart atsiveria.Be to, Urbo kalnas – viena iš pirmųjų apželdintų Nidos kopų. Apželdinimas Nidai – reikšmingas procesas, kurį XIX amžiuje pradėjo G. D. Kuvertas, pasodinęs pirmuosius sodinukus ir davęs pradžią tolimesniems apželdinimo darbams.

Paragaukite šviežios rūkytos žuvies. Kuršių nerija – tai kraštas, turintis ilgametes žuvininkystės tradicijas. Daugelio šeimų žuvies paruošimo receptai perduodami iš kartos į kartą.Kad ir kokią Nidos kavinę ar restoranėlį pasirinksite, jame neabejotinai rasite žuvies patiekalų – nuo tradicinės sūdytos silkės su bulvėnis, kvapą gniaužiančios žuvienės, burnoje tirpstančios menkės, prabangiosios lašišos iki tokių žuvies patiekalų, kurių neparagavus sunku įsivaizduoti jų skonį. Nidos tradiciniu patiekalu jau seniai yra tapusi žuvis, todėl nenuostabu, kad bet kuri maitinimo įstaigą stengiasi pasiūlyti šviežios žuvies, gautos tiesiai iš vietinių žvejų. Beje, šiuo metu Nidoje jau yra ir unikalių vietų pavalgyti. Pavyzdžiui, ant marių kranto esančiuose laiveliuose įsikūrę restoranėliai, Nidos miestelio centre arba šiek tiek nuošalesnėse vietose įsikūrusios jaukios, originalios kavinės, kuriose malonu būti ir skanu pavalgyti.

Skirkite laiko pasiplaukiojimui mariose su jachta. Neverta net pasakoti, kokius nuostabius įspūdžius Jūs patirsite. Tieisog privalote tai išbandyti, pamatyti ir pajausti.

Aplankykite vaikų žaidimo aikšteles ir pramogas. Jei atostogaujate Nidoje su vaikais, nepamirškite savo mažųjų. Juk svarbu, kad ir jiems poilsis Nidoje būtų smagus. Nidoje gausu inovatyvių vaikų žaidimo aikštelių. Kuriose vaikučiai ne tik smagiai pašėls, bet ir turės pasukti galvas kaip įveikti vienas ar kitas kliūtis.

Jei dar neturite rezervavę poilsio vietos. Raginame suskubti tai padaryti. Pastebime, kad besidominčių nuoma Nidoje skaičius labai greitai auga O tuo pačiu sparčiai mažėja ir apgyvendinimo vietų.

Nesumeluosime pasakę, kad poilsis Nidoje apipintas ypatinga aura, Nidą supa visai kitokia atmosfera – didinga, įspūdinga, nepamirštama ir galinti nustebinti bet kuriuo metų laiku – įkvepiančia jūra, gaiviu oru ir nuostabia gamta ar lankytinais išskirtinės vertės objektais. Be to, čia ne tik daugybė lankytinų vietų, skanios vietos, kur pavalgyti Nidoje, bet ir komfortišką poilsį siūlantys svečių namai „Nidos gaiva“.

 

Į viršų
Skip to content