Atostogos Nidoje – kaip kūrybingai praleisti laiką?

Atostogos Nidoje – kaip kūrybingai praleisti laiką?

Atostogos Nidoje – tai viena jaukiausių vietų pailsėti Lietuvoje. Vos atšilus orams ar sulaukus išsvajotų atostogų, skubame prie jūros – maloniai pasišildyti prie kaitrių saulės spindulių, pasiklausyti jūros ošimo ir šėlstančių bangų, pagulėti auksu tviskančiame paplūdimyje ar įkvėpti tyro gamtos oro.

Tiek ir dar daugiau slypi nuostabiame rojaus kampelyje (Lietuvoje) – Nidoje.

Nida savo unikalia gamta, stebuklingu kraštovaizdžiu pritraukia poilsiautojus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Dažnas pirmiausia įsivaizduoja, jog poilsis prie jūros – tai ramus ir tingus atokvėpis gulint ant smėlio ir mėgaujantis saulės voniomis.

Tačiau, jei prie jūros nusprendėte praleisti daugiau nei keletą dienų, neabejojame, kad toks pasyvus poilsis labai greitai pabos.

Būtent todėl kviečiame vasaros atostogas pajūryje praleisti turiningiau, kad grįžtumėte ne tik maloniai pailsėję, bet ir pasisėmę neišdildomų įspūdžių. Patikėkite, atostogos Nidoje gali būti aktyvus ir įdomus.

Kai pasidžiaugsite jūra ir jos teikiamais malonumai, skirkite laiko pakeliauti po Nidos lankytinas vietas, nes Nidoje išties yra ką pamatyti.

 

ka veikti nidoje savaitgalis atostogos

 

Tad kur galima nukeliauti ir ką pamatyti papasakosime šiame straipsnyje – pristatysime gražiausias Nidos vietas, rekomenduosime daugiausia dėmesio sulaukiančius lankytinus objektus, kad atostogos Nidoje būtų ne tik malonus, bet ir įdomus.

 

Vietos, kurias verta aplankyti atostogų metu

Kazimiero ir Virginijos Mizgirių galerija

Rekomenduojame aplankyti Kazimiero ir Virginijos Mizgirių galeriją muziejų, kuriame išvysite unikalią gintaro eksponatų kolekciją.

Vos atėjus prie muziejaus, žvilgsnį patraukia lauke eksponuojama paroda – simbolinis gintaro kelias, prasidedantis tūkstantmečius skaičiuojančiais gintariniais amuletais…

O toliau, užėjus į galeriją, dar įdomiau, vertingiau ir įspūdingiau. Jame galėsite susipažinti su Baltijos gintaro rūšimis (kurių tikrai yra ne viena ir ne dvi), gintaro apdorojimo galimybėmis.

Vaikučiams greičiausiai patiks demonstruojami inkliuzai ir sudomins pasakojimai, kaip inkliuzai pateko į sakus, o šie medžių kamienuose pavirto į gintarus.

Jie netgi galės pamatyti priešistorinį vabzdį, kuris taip ir liko įkalintas gintaro gabalėlyje. Tikri gintaro mylėtojai galės pasigaminti sau Nidos lobio (gintaro) amuletus, įsiamžinti galerijoje eksponuojamus žynių amuletus iš gintaro ir sudužusią Jūratės pilį…

Besidomintiems istorija ar mylintiems gintarus šis muziejus – tikra atgaiva.

Žvejo sodyba

Siūlome apsilankyti ir etnografinėje žvejo sodyboje, kurioje pamatysite autentišką žvejo namą, susipažinsite su senųjų žvejų gyvenimo būdu, buitimi.

Galėsite pasimatuoti tikrus, iki šių laikų išlikusius žvejo batus – tai nepakartojama patirtis. Būtent su šiais batais žvejai keliaudavo žvejoti ant Kuršių marių ledo.

Taip pat čia Jūsų lauks ir išskirtinė ekspozicija, kurioje XIX a. pab. – XX a. pr. Kuršių nerijos žvejų namų interjero ir buities daiktai.

Tad šią sodyba tiesiog privalo aplankyti ne tik užkietėję žvejai, bet ir tie, kuriems įdomi mūsų tautos istorija. Čia būdami pajausite senųjų žvejų gyvenimo dvasią.

Parnidžio pažintinis takas

Atėję prie Tylos slėnio, pradėsite savo kelionę Parnidžio pažintiniu taku, kuris driekiasi per kalnapušių, per daugelį metų sodintų vietinių gyventojų, mišką.

Užlipę ant Parnidžio kopos pamatysite tokius vaizdus, kad teks sulaikyti kvėpavimą. Nuo 52 metrų aukščio Parnidžio kopos atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Kuršių marias ir didingą Baltijos jūrą.

Galime drąsiai sakyti, kad tokio įspūdingo grožio Lietuvoje daugiau niekur nepamatysite. Tai vienintelė vieta Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur iki šiol išlikusi pustomų kopų grandinė.

Ant šios kopos galėsite savo laikrodžius sutikrinti su saulės laikrodžiu. Beje, tik ši vieta priverčia romantikų širdis spurdėti dar greičiau – tik čia galima pamatyti kaip saulė pateka iš vandens ir vėl nugrimzta į vandenį.

Atostogos Nidoje – viena jaukiausiu vietų Lietuvoje

Tai Nidos lankytinos vietos, kurios sulaukia daugiausia lankytojų ir svečių dėmesio. Norisi apie Nidos kraštą sužinoti ir išgirsti daugiau?

Nida laukia Jūsų pasiruošusi įrodyti, kad atostogos Nidoje bet kuriuo metų laiku – įdomus, vertingas ir neužmirštamas.

Jei domina atostogos Nidoje, mes maloniai suteiksime Jums visą reikiamą informaciją. Susisiekite su mumis šiandien ir mes pasirūpinsime Jūsų patogiu apgyvendinimu ir garantuosime, kad poilsis Nidoje būtų nepamirštamas!

Į viršų
Skip to content